myPolitics
Media
Edukacja
Quizy
AD PLACEHOLDER

Jak posłowie PiS w piłkę grają

Jak politycy spędzają czas wolny? Na przykład - grając w piłkę, jak uczynili to posłowie i działacze PiS w ostatnią sobotę.
Opinia
|
9/19/2021, 07:09 PM
|
Erwin Rabarijoely
Jak posłowie PiS w piłkę grają
AD PLACEHOLDER

W sobotę 18 września br. na stadionie Dozbud Arena w Ząbkach odbył się I Wielki Mecz Charytatywny. Około godziny 15:30 na murawę miejskiego stadionu wybiegła drużyna złożona z posłów klubu Prawa i Sprawiedliwości, w skład której wchodzili m.in. Jarosław Krajewski, Jacek Ozdoba, Marcin Porzucek czy Sebastian Kaleta, oraz reprezentacja piłkarska Forum Młodych PiS, w której grała m.in Angelika Żukowska. Młodsi i starsi politycy zagrali w szczytnym celu: mecz był inicjatywą charytatywną na rzecz ciężko chorego małego Igorka; zbiórka pieniędzy na leczenie oraz wsparcie w życiu codziennym niepełnosprawnego chłopca, którego wychowaniem zajmuje się samotnie jego mama. Na świat przyszedł z wrodzoną padaczką oraz wiotkim porażeniem kończyn, w czwartym miesiącu życia rozwinęła się również kamica nerek i moczowodów. Prawdopodobnie Małego czekają kolejne operacje: powieki oraz prostowanie gałek ocznych. Link do zbiórki poniżej:

Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3 dla drużyny parlamentarnej. Warto odnotować, że chwilowo kontuzjowany poseł Krajewski musiał w pewnym momencie zejść z boiska, by potem wróciwszy odnotować hat-tricka. Sportowy pojedynek w to wrześniowe, chłodne i deszczowe popołudnie oglądali na trybunach również inni członkowie partii rządzącej w tym sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Anna Krupka, przewodniczący Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości Michał Moskal czy sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Piotr Uściński, obecna była również gospodarz Miasta Ząbki, burmistrz Małogrzata Zyśk. Jak mówiono, takie aktywne popołudnie to świetna okazja do odpoczynku od bieżących zawirowań w świecie polskiej polityki, do których jednak będzie trzeba wrócić wraz z kończącym się weekendem...

Autor
Erwin RabarijoelyErwin Rabarijoely
Katolik, Mulat, Polak, warszawiak. 18-letni maturzysta w VIII LO im. Władysława IV w Warszawie. Zielony konserwatysta. Oprócz polityki (też zagranicznej) interesuję się historią, muzyką i liturgiką.
AD PLACEHOLDER

Blitz

AD PLACEHOLDER
Made with  by myPolitics Team