myPolitics
Media
Edukacja
Quizy
AD PLACEHOLDER

Kijów: pocisk trafił w wieżowiec mieszkalny

W czasie porannego ostrzału wojsk rosyjskich w Kijowie pocisk trafił w wieżowiec mieszkalny na Prospekcie Łobanowskim – poinformowała agencja Interfax. Według wstępnych ustaleń władz nie ma na razie ofiar ani rannych.
News
|
2/26/2022, 08:42 AM
|
Damian Olszewski
Kijów: pocisk trafił w wieżowiec mieszkalny
AD PLACEHOLDER

– Według wstępnej informacji nie ma ofiar i rannych, trwa ewakuacja – podała państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Według Interfaxu był to najprawdopodobniej pocisk manewrujący. Nagranie z momentu uderzenia udostępnił białoruski portal NEXTA.

Wiele materiałów za pośrednictwem swojego konta na Twitterze udostępnił także analityk geopolityczny Michael A. Horowitz.

Atak skomentował na Twitterze minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba, żądając od świata „całkowitego izolowania Rosji”.

„Kijów, nasze wspaniałe, spokojne miasto, przetrwało kolejną noc pod atakami rosyjskich sił lądowych i rakiet. Jedna z nich trafiła w blok mieszkalny w Kijowie. Domagam się od świata: całkowitego odizolowania Rosji, wypędzenia ambasadorów, embarga na ropę, zrujnowania rosyjskiej gospodarki. Powstrzymajmy rosyjskich zbrodniarzy wojennych!” – podkreślił Kułeba.

Z kolei Ministerstwo Obrony Ukrainy określiło atak jako „kolejną zbrodnię wojenną przeciwko ludności cywilnej Ukrainy”.

Autor
Damian Olszewski
AD PLACEHOLDER

Blitz

AD PLACEHOLDER
Made with  by myPolitics Team