myPolitics
Media
Edukacja
Quizy
AD PLACEHOLDER

MSZ Chin: popieramy pokojowe rozwiązania „kryzysu ukraińskiego” i zachęcamy do nich

Chiny popierają działania sprzyjające pokojowemu rozwiązaniu „kryzysu ukraińskiego” i liczą na dalszy ciąg negocjacji między Rosją a Ukrainą – oświadczył we wtorek rzecznik chińskiego MSZ Wang Wenbin, cytowany przez państwową agencję prasową Xinhua.
News
|
3/1/2022, 06:09 PM
|
Damian Olszewski
MSZ Chin: popieramy pokojowe rozwiązania „kryzysu ukraińskiego” i zachęcamy do nich
AD PLACEHOLDER

Do tej pory jednak rząd ChRL nie potępił rosyjskiej agresji na Ukrainę i sprzeciwił się nazywaniu jej inwazją. Co więcej, opowiedział się przeciwko sankcjom nakładanym na Rosję i wyraził "zrozumienie" dla "uzasadnionych obaw" Rosji dotyczących NATO.

"Chiny zawsze popierały wszelkie wysiłki dyplomatyczne sprzyjające pokojowemu rozwiązaniu kryzysu ukraińskiego i zachęcały do nich. Z zadowoleniem przyjęły rozpoczęcie rozmów pokojowych pomiędzy Rosją a Ukrainą" - podała Xinhua, omawiając wypowiedź Wanga na wtorkowym briefingu w MSZ.

Wang wyraził nadzieję, że obie strony będą poszukiwały politycznego rozwiązania, które uwzględni "realistyczne obawy o bezpieczeństwo obu stron" i będzie służyło powszechnemu bezpieczeństwu Europy oraz sprzyjało pokojowi i stabilności na tym kontynencie, relacjonuje Xinuha.

Wang wystosował wczoraj apel do władz Rosji i Ukrainy o powrót "na ścieżkę negocjacji dyplomatycznych i porozumienia politycznego".

Autor
Damian Olszewski
AD PLACEHOLDER

Blitz

AD PLACEHOLDER
Made with  by myPolitics Team