myPolitics
Media
Edukacja
Quizy
AD PLACEHOLDER

Podróże małe i duże

Wszyscy fani sportów czekają na powrót do wspierania swoich ulubionych drużyn na żywo.
Opinia
|
2/9/2021, 08:29 AM
|
Dawid Kuźmiczonek
Podróże małe i duże
AD PLACEHOLDER

Jest jednak taka osoba w Polskiej polityce, która obejrzała praktycznie wszystkie mecze siatkarskiej Plus ligi, oraz epizodycznie pojawiała się na meczach Tauron ligi  (Siatkówka kobiet).  Teraz każdy z Was, a zwłaszcza kibice siatkówki z zazdrością pomyślą o takich przywilejach. Tym bardziej, że fani nie mogą oglądać meczów na żywo już od połowy października ubiegłego roku. Co jeśli powiem Wam, że oprócz tego ta osoba zarabia całkiem pokaźną kwotę w euro?

Obrotny człowiek

Pewnie już wiecie kto to.  Ale dla tych, co nie wiedzą to przedstawię. Ryszard Czarnecki, europoseł z ramienia PiSu. Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Po opisie śmiało można dodać, że to istny fanatyk sportu, a zwłaszcza siatkówki.
Jeśli myślicie, że to wszystkie funkcje, jakie sprawuję popularny Czarnecki, to się mylicie. Osiemnastego grudnia został przewodniczącym Rady Nadzorczej w PGE Skrze Bełchatów. Klub z Bełchatowa to wielokrotny mistrz Polski. Z europosłem PiS w radzie nadzorczej, być może uda im się nawiązać do sukcesów z dawnych lat. Jako szczegół dodam, iż zasiada jeszcze w radzie nadzorczej Cuprum Lubin, a więc zespołu z tej samej ligi.

Podróże małe i duże

Kwestie obowiązków i stanowisk chyba mamy już  z głowy. Przynajmniej tych publicznych i oficjalnych. Teraz musimy wyjaśnić sobie kwestie teleportacji. Cofnijmy się więc w czasie…
Dwudziestego grudnia, 18 kolejka sezonu 2020/21, o godzinie 14:45 pierwszy gwizdek można usłyszeć na hali w Warszawie. Czarnecki, a jakże by inaczej siada w takim miejscu, aby było go widać, kiedy kamera jest skierowana na zawodnika szykującego się do zagrywki. Mecz w Warszawie kończy się wynikiem 2:3 dla gości.  Zawody trwały ponad dwie godziny.  Mniej więcej o godzinie 17 opuścił halę. I wtedy rozpoczyna się wyścig z czasem, bo o 20:30 musi być w Rzeszowie. O zapowiedzianej godzinie kibice zgromadzeni przed telewizorami słyszą pierwszy gwizdek, Czarnecki słyszy go na żywo. Podróż spod hali w Warszawie, pod halę w Rzeszowie trwa około czterech  godziny. Dodajmy jeszcze postój, sytuację drogową…

Interes partyjny

Absurd i patologia, która wynika z fuzji między siatkówką, a Polskim rządem, doszła już do tego stopnia, że w Częstochowie zorganizowano memoriał… Niestety, nie dla jakiegoś byłego siatkarza, a dla śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.  Kto mógł zaproponować ten pomysł, to już musicie sami rozgryźć. Na memoriał zaproszono kluby, w których radach nadzorczych zasiada Czarnecki, a  całość transmitowało TVP Sport.

Oczywiście pozostaję jeszcze kwestia pieniędzy, przecież paliwo, podobnie jak jedzenie na trasie nie jest darmowe. Nawet jeśli tę kwotę pokrywa PZPS,to robi to z dotacji rządowych. Oprócz tego człowiek posiadający moralność, przemyślałby, czy tak złożone wyjazdy na mecze, zwłaszcza gdy na hali nie mogą pojawić się prawdziwi kibice, ma sens. W końcu wirus nie wybiera, a siatkówka jest uznana za jeden z najbardziej niebezpiecznych sportów. A więc czy zachowanie europosła PiS nie tylko jest niemoralne, ale także skrajnie nieodpowiedzialne? - Jest i należy mówić o tym otwarcie.  Mimo że, na koniec i tak usłyszycie, że to w imię interesów i dobra Polskiej siatkówki.

Autor
Dawid Kuźmiczonek
Interesuję się; sportem, polityką, historią i wieloma innymi sprawami. Na co dzień gram w siatkówkę i małymi krokami zbliżam się do matury. Znienawidzony centrysta.
AD PLACEHOLDER

Blitz

AD PLACEHOLDER
Made with  by myPolitics Team