myPolitics
Media
Edukacja
Quizy
AD PLACEHOLDER

Cyrk Macierewicza i Doktryna Neumanna ||Przegląd Twittera #3

Nic tak nie nakręca politycznych emocji, jak Twitter. Wyborcy, politycy, aktywiści notorycznie przekonują siebie nawzajem do swoich racji. Oto już trzeci Przegląd Twittera na myPolitics. Koniecznie przygotujcie popcorn, bo w tym tygodniu, uwierzcie mi - Działo się.
Opinia
|
4/17/2021, 11:47 AM
|
Dawid Kuźmiczonek
Cyrk Macierewicza i Doktryna Neumanna ||Przegląd Twittera #3
AD PLACEHOLDER

Zostawcie małpy w spokoju!

To fakt,  że cała działalność Antoniego Macierewicza, która trwa już od około sześciu lat, bardziej przypomina cyrk, niż komisję. Po sześciu  latach jesteśmy w miejscu, w którym TVP transmituję powtórkę - wizualizacji lotu samolotu TU-154. Fakt nieco w innej wersji, bo dodano krzyki ofiar.  Nie wspominając już o testach wykonywanych na parówkach... i wraku - Bez którego szukanie innych przyczyn katastrofy, to wróżenie z fusów.

Niedzielną poranną wartę na Twitterze pełnił radny Szczecina  -  Dariusz Matecki (Solidarna Polska) Błyskawicznie zareagował  i stanął w obronie... Małpy, czy Macierewicza - To już musicie sami rozgryźć.  Tak czy inaczej,  obawiam się,  że ta małpa pokonałaby większość,  jeśli nie wszystkich Polskich polityków.

No nie wyszło...

Jedna z najbardziej błyskotliwych postaci Polskiej polityki, ale i nie tylko.                 O europośle Czarneckim miałem już przyjemność pisać na naszej stronie. No cóż, wspomnianą przeze mnie ''obrotność'' jednak w negatywnym tego słowa znaczeniu udowodnił mu teraz Parlament Europejski.

Przyznajcie, że działania Czarneckiego utwierdzają stereotyp ''Polskiego Europosła''. Teraz oprócz przygarnięcia znacznej sumy pieniędzy, za stosunkowo niewielką pracę, dochodzi knucie i naciąganie...  Twitterowicze bezlitośnie dla Czarneckiego komentują jego zachowanie.

Ryszard Czarnecki ps. Obatel to oszust i złodziej.
Zajumał 100 000 euro i teraz musi oddać. Ale prokuratura w Polsce coś niechętnie rusza ten temat, choć  zgłoszenie dostali dawno.
PiS to mafia.April 10, 2021

Rzecznik Praw Obywatelskich - Ostatni urząd

Jest to ostatni, niezależny od władzy urząd. Sejm nadal nie ogłosił jego następcy. Kandydatura Piotra Wawrzyka została odrzucona w Senacie. Podobnie stanie się z kandydaturą posła PiS - Bartłomieja Wróblewskiego.

Do rozprawy doszło. Sejm reprezentował posłowie Arkadiusz Mularczyk oraz Marek Ast, obie strony próbowały przekonywać skład orzekający (Przyłębska, Piotrowicz, Sochański, Sych oraz Piskorski)

Czytając nazwiska - co przykre - możemy domyślić się, jaki będzie ostateczny werdykt w tej sprawie.

- Nie da się zagwarantować praw obywatelskich - gwarantowanych konstytucją - jeśli nie gwarantuje się nieprzerwanej działalności RPO - zaznaczył Bodnar.

Całość kontrował Mularczyk

- Przepis ustawy jest niezgodny z konstytucją, gdyż modyfikuje przepisy samej konstytucji, który mówi o tym, że kadencja RPO trwa pięć lat - powiedział Mularczyk.
Dzisiaj TK w sprawie RPO zdecyduje, czy dla dobra obywateli lepiej jest odwołać ratownika z kąpieliska, bo następca się spóźnia, niż pozostawić go do czasu przybycia następcy, żeby ludzie mieli ochronę. Dla PiS lepiej jest, żeby ratownika nie było, jeżeli nie można go kontrolowaćMarcin MatczakApril 12, 2021

Niestety - Jak to w Polsce. Nawet i po przedstawieniu wyroku, nadal mamy kontrowersje.

Przyśpieszone wybory

Niepokojące głosy płyną z ''prawej'' strony Polskiej sceny. Wyborcy partii Jarosława Kaczyńskiego coraz częściej deklarują, że jeśli PiS nie wróci do dawnej formy rządów, która ich uwiodła - ''Trzeba będzie iść na przyspieszone wybory''

Prawdopodobnie elektorat PiS-u przy pomocy ''Wiadomości'' TVP już uknuł sobie całą historię spiskową dotyczącą zwolnienia z aresztu Sławomira Nowaka.

Od razu uspokajam... Doktryna Neumana to nie stworzona przez jakiegoś Niemca ideologia, a ... - No właśnie, a co to takiego? Najlepiej wytłumaczy wam to poseł Sebastian Kaleta. Całość na przykładzie sprawy Sławomira Nowaka i reakcji Cezarego Tomczyka.

Może, zamiast skupiać się na twardej reformie sądów, rząd powinien skupić się na ''twardej'' reformie policji?

Orlen zatrzymany

Jakiś czas temu Orlen ogłosił przejęcie grupy Polska Press. Na szczęście - Sąd przyhamował zapędy władzy i Orlenu.

Głos w tej sprawie zabrał także prezes Orlenu. Przyznam, że dość kulturalnie.

W środę okręt Jarosława Kaczyńskiego opuścił prof. Wojciech Maksymowicz.

Wszystko przez doniesienia Ministerstwa Zdrowia o niejasnych testach, rzekomo dokonywanych przez Maksymowicza, każde odejście z PiS to ''pożywka'' dla opozycji. W obecnym układzie politycznym jest to także pożywka dla koalicjantów.

Co teraz czeka Maksymowicza? Różnie wróża Twitterowicze, jedni mówią, że lada dzień wzmocni on Hołownię, a jeszcze inni sugerują nagonkę polityczną.

Czy skutki odejścia, będą bolesne dla PiS? - O tym na swoim profilu informuję Jacek Nizinkiewicz.

Prawa grubych!

O prawach osób z nadwagą przypomina poseł Konfederacji - Artur Dziambor. Pan Maciek jednak brutalnie podsumował Tweeta Konfederaty.

Moralność...

Tym razem Kościół kręci nosem na szczepionki - Tak te szczepionki, które chcemy czy nie chcemy, przybliżą nas do normalności i pozwolą zakończyć setki tysięcy dramatów. Jak czytamy w oświadczeniu:

„Ten fakt budzi poważny sprzeciw moralny [...] katolicy nie powinni godzić się na szczepienie tymi szczepionkami”.

To kto ma racje? Papież Franciszek czy Polscy duchowni? Zbędne zamieszanie, jakie zostało wprowadzone przez nasz rodzimy Episkopat, powinno zostać jak najszybciej wyjaśnione! - Przecież w tej sytuacji liczy się czas, a nie przepychanki o to kto ma rację.

Było ich trzech...

Maciej Wąsik ogłosił kolejny sukces. Strona Rosyjska głośno nazywa nas Amerykańskim wasalem i grozi ostrą odpowiedzią.

Na odpowiedź Rosji, faktycznie nie trzeba było długo czekać.

I tak te przepychanki trwają... Jedno jest pewne - Nikomu one nie służą.

Czy w tym kraju wszystko musi być upolitycznione?

To już się robi coraz bardziej przykre. Tym razem władza postanowiła, że ''wsadzi'' swojego człowieka do Rady Muzeum Auschwitz - Birkenau. Widocznie w naszym kraju już nic nie może odbywać się bez wiedzy państwa, a nos władzy będzie węszył nawet w najskrytszych zakamarkach Polski i w miejscach, w których na politykę nie ma miejsca.

Po tej decyzji, szeregi Rady opuściło trzech (apolitycznych) członków. Czy w ich miejsce Minister Kultury powoła kolejnych aparatczyków? O tym być może przekonamy się w kolejnym Przeglądzie Twittera, który już za tydzień.

Autor
Dawid Kuźmiczonek
Interesuję się; sportem, polityką, historią i wieloma innymi sprawami. Na co dzień gram w siatkówkę i małymi krokami zbliżam się do matury. Znienawidzony centrysta.
AD PLACEHOLDER

Blitz

AD PLACEHOLDER
Made with  by myPolitics Team