myPolitics
Media
Edukacja
Quizy
AD PLACEHOLDER

Putin, a Konfederacja i 1% Żukowskiej ||Przegląd Twittera #4

Jak co sobotę nadszedł czas na Przegląd Twittera. Dziś m.in. o Ewie Kopacz, kolejnych transferach do Polski2050, rekomendacji GiS w sprawie przełożenia wyborów w Rzeszowie, a także o ''cenzorze'' Obajtku.
Opinia
|
4/24/2021, 12:59 PM
|
Dawid Kuźmiczonek
Putin, a Konfederacja i 1% Żukowskiej ||Przegląd Twittera #4
AD PLACEHOLDER

Mistrzowie odwracania uwagi

Dobrze wiemy, że Jarosław Kaczyński powoli traci kontrole nad obozem Zjednoczonej (jeszcze) Prawicy. Kolejne działania zdają się być coraz bardziej nieudolne. Czy dlatego działacze PiS cofają się w czasie i atakują Ewę Kopacz? - Była premier uśmiecha się na zdjęciu z prosektorium w Moskwie. Zdjęcie sprzed 2011 r. teraz bryluję na Twitterze, a osoby pouczające byłą premier, nie mają skrupułów, by kosztem gry politycznej, przypominać rodziną ofiar tę tragedię.

Trafna uwaga... być może Ewa Kopacz jest w stanie w jakiś sposób zagrozić PiS-owi. Pozostaję pytanie - Jak? Sama Ewa Kopacz od dłuższego czasu jest mniej aktywna. W takim razie czy odkopywanie zdjęcia sprzed 11 lat jest próbą zdyskredytowania byłej premier? - Według mnie tonący brzytwy się chwyta.

Okupacja Rosyjska...

Twitter chyba nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. Precyzując - Tym razem chodzi mi o dziennikarza Gazety Polskiej, Jacka Liziniewicza. Pan Jacek wymyślił jakże kreatywne pytanie i wystosował je do zwolenników Konfederacji. Sam przyznam, że mi i Konfederacji jest ''nie po drodze'', jednak takie pytania w stosunku do obojętnie jakiej partii są po prostu głupie. Ale z drugiej strony, jakich standardów mamy wymagać od Gazety, która np. obwinia uchodźców za przywiezienie ''śmiertelnych chorób''?

A gdyby Pan pracował w niepisowskich mediach to dalej zadawałby Pan tak idiotyczne pytania?Krystian KamińskiApril 19, 2021

1% Żukowskiej

Są w polityce osoby, których wyborcy zwyczajnie nie ''trawią'' sama ich obecność w programach daje widzowi przynajmniej lekkie poczucie dyskomfortu. Tym gorzej jeśli taka postać jest w partii, którą popieramy. I tak Twitterowicze otwarcie popierający Lewicę, nie ukrywają tego, że zwyczajnie drażni ich obecność posłanki Żukowskiej.

Herezję Horbana

Po raz kolejny prof. Andrzej Horban zabłysnął podczas swojej wypowiedzi. Tym razem pomyłka widoczna ''gołym'' okiem. Jak długo jeszcze premier będzie korzystał z rad pana profesora? - Mam nadzieję, że jak najkrócej.

Polska2050 - ziemia obiecana

Kolejny poseł dołączył do partii Polska2050 Szymona Hołownii. Podobnie jak ostatnio, kiedy to .Nowoczesną opuściła Paulina Henning-Kloska, tak teraz w ślady za nią poszedł Mirosław Suchoń. Jeden z bardziej aktywnych posłów obecnej kadencji wzmocnił szeregi nowego ugrupowania i tak oto PL2050 ma już w Sejmie pięciu reprezentantów. Ta sprawa oczywiście nie uszła uwadze Twitterowiczów... I jak to w życiu bywa, jedni chwalą, a drudzy narzekają.

Oprócz dość szczerych porównań, na Twitterze widać także wiele argumentów za tym, aby poseł Suchoń zrzekł się mandatu. Ale żeby nie było, są też tacy, którzy ten ruch rozumieją, ba! - Nawet niektórzy chwalą.

Sprawka Lichockiej?

Niewtajemniczonych odsyłam do świetnego i konkretnego artykułu naszego redaktora Kamila. Tam szczegółowo macie opisaną sytuację, która teraz jak widać, przynosi swoje efekty.

Igor Tuleya

Można mówić o nim różne rzeczy, jednak nie można odebrać mu determinacji. Od początku sędzia Tuleya mierzy się z nierównym przeciwnikiem. Mimo to upór popłaca.

Przekaz dnia

Albo posłanki Gajewska i Jachira w tym samym momencie sformułowały poniższe argumenty, albo no cóż... Podobnie jak w szkole skorzystały z tego samego źródła, żeby nie było tak samo, nieco przekształciły swoje Tweety.

Prezydent Biden podczas wizyty w Europie Środkowo-Wschodniej woli się spotkać z Czaputową, która walczy o prawa człowieka, niż z Dudą, który je łamie. Zaskoczeni?Aleksandra GajewskaApril 22, 2021

''Cenzor'' Obajtek

Coraz śmielej po Polskiej scenie politycznej hasa prezes Orlenu. Zdaje się, że zapomniał, jak jeszcze niedawno niestabilna była jego sytuacja. Gdyby partia rządząca faktycznie za cel stawiałaby sobie transparentność czy skromność, o której mówili przed wyborami - to z pewnością Obajtek pożegnałby się z państwową fuchą. Jednak władze mamy, jaką mamy. Partia Jarosława Kaczyńskiego widocznie inaczej rozumie definicję słowa skromność.

Szczepić się, nie szczepić się... Szczepić!

Przyznajcie, że dość niespójną politykę w sprawie szczepień zastosował Prezydent RP - Andrzej Duda. Koniec końców Prezydent się zaszczepi. Ba! Nawet zarejestrował się pierwszego dnia gdy tylko mógł.

GiS rekomenduję przełożenie wyborów

A przecież szczepienia szły w takim wspaniałym tempie. Oprócz tego woj. Podkarpackie zostało objęte programem luzowania obostrzeń. Czyżby powodem były słabnące notowania kandydatki PiS?

I na koniec ''prawa'' strona Twittera...

Jak zwykle - Merytorycznie, z klasą i na ważne tematy. - Oczywiście sarkazm, od dłuższego czasu poszukuję prawicowego konta na Twitterze, które merytorycznie wypowiada się na temat obecnych spraw... Jeśli znacie takie konto, będzie mi miło jeśli wspomnicie o nim w komentarzu.

I to już tyle w dzisiejszym Przeglądzie Twittera, kolejny jak zawsze - w przyszłą sobotę.

Autor
Dawid Kuźmiczonek
Interesuję się; sportem, polityką, historią i wieloma innymi sprawami. Na co dzień gram w siatkówkę i małymi krokami zbliżam się do matury. Znienawidzony centrysta.
AD PLACEHOLDER

Blitz

AD PLACEHOLDER
Made with  by myPolitics Team