myPolitics
Media
Edukacja
Quizy
AD PLACEHOLDER

Nitras, Frasyniuk, Jachira i Sterczewski I Przegląd Twittera #6

W tym tygodniu Twitter główną uwagę poświęcił na Campus Polska. Nie zabrakło komentarzy dotyczących słów posła Nitrasa nt. kary dla Kościoła Polskiego. Zapraszam na #PrzeglądTwitera!
Opinia
|
8/31/2021, 05:26 PM
|
Kamil Joachimiak
Nitras, Frasyniuk, Jachira i Sterczewski I Przegląd Twittera #6
AD PLACEHOLDER

#PrzeglądTwittera powraca z 6 wydaniem! A ten tydzień zaczęliśmy od kontrowersyjnej wypowiedzi Władysława Frasyniuka w TVN24

Mam wrażenie, że to jest wataha która otoczyła biednych, słabych ludzi

Grzegorz Kajdanowicz który prowadził to wydanie Faktów po Faktach w żaden sposób nie zareagował na słowa Frasyniuka, co było przyczyną ośmiu skarg do KRRiT - informowała portal wirtaulnemedia.pl Karolina Czuczman z zespołu rzecznika KRRiT.

Wydanie z wypowiedzią Frasyniuka zniknęło z TVN GO, a także nie było cytowane w poranku TVN24. Muszę powiedzieć od strony PR którą się zajmuje, że oświadczenie wszystkiego nie rozwieję. Mam też takie uczucie, że było oświadczenie które było pisane pod wpływem tego jaka dyskusja się rozpętała na Twitterze. Mimo oświadczania nadal pojawiała się fala negatywnych odpowiedzi. Na Tweeta odpowiedział między innymi Paweł Kukiz, który nawiązał do wypowiedzi o "sprzedajnej szmacie" Radosława Sikorskiego wypowiedzianego w Kropce na i:

Skomentował to również Jan Mosiński z PiS który skomentował krótko:

Klaudia Jachira budzi kontrowersje

Pani Klaudio. Polacy ratowali Żydów i nie da się tego zaprzeczyć. Jednak że polityka polskiego rządu dotycząca sytuacji na granicy polsko-białoruskiej pozostawia wiele do życzenia. Słowa posłani Jachiry jak i pana Frasyniuka skomentowała w dużej mierze prawa strona sceny politycznej:

Oficjalny profil Konfederacji krótko poprosił o usunięcia konta, gdzie podkreślił że byłoby to dla dobra swojego, dobra Konfederacji i debaty publicznej.

Na wpis zareagowała osoba która jest 1/4 osobą pochodzenia żydowskiego. Ja na miejscu pani Posłanki nie miał jak polemizować ;)

Filip Zęgota z Platformy Obywatelskiej wraz z Darią Brzezicką z Młodej Unii wspólnie stwierdzili że wpis był karygodny.

Poseł Sterczewski

Ja zostawię to bez komentarza, mieszają się we mnie uczucia. Poseł Sterczewski zrobił dobrze pod względem humanitarnym, ale pod względem prawa to nie jest odbierane tak dobrze. Ale na komentarz (Trochę brzydki) skusił się Dobromir Sośnierz w Komentarzu Politycznym na naszym kanale:

W nawiązaniu wiemy już o 6km ogrodzenia od Ministra Błaszczaka. Jednak wdzięczności zwierząt może być nie do okazania...

Ironiczny komentarz do całej sytuacji miał Franek Sterczewski na swoim Twitterze:

Dziennikarz TVP, Jakub Wojtanowski skomentował krótko

Upadek instytucji immunitetu...

Tu naprawdę spodobało mi się że nie brakuje tutaj Polemiki, ironia czasem się sprawdza. Rząd mówi jedno, a opozycja drugie. W takich sytuacjach potrzebna jest jedność.

Przy okazji, przypomniał mi się cytat z Jakuba Wiecha na #WywiadDnia:

Gdy sprawa z posłem Sterczewskim wyszła na jaw, społeczność Twittera napisała ponad 17,5 tysięcy Tweetów na ten temat. Ciekawi mnie to że aż 38,1 tysięcy osób napisała Tweet który miał w swojej treści słowo Idiota. Najpopularniejsze dla Ciebie daję ogląd na atmosferę w Polsce - polecam, Kamil Joachimiak

Biblię zacytowała Róża Thun, a zarazem pochwaliła zachowanie posła Sterczewskiego

Andrzej Duda to...przeciwnik obowiązkowych szczepień

W przed ostatni dzień wakacji odbyła się Rada Gabinetowa zwołana przez Prezydenta na temat przygotowania do nowego roku szkolnego.

Bardziej niż obowiązek lepszy wydaję mi się kampania #AntyFakeNews. Udowodnienie tego, szczepienia są dobrem dla Wszystkich - jednak nie każdy to wie.  Mówię to jako osoba zaszczepiona dwoma dawkami Pfizera i wiem, że nie jest to coś co może zabić, jak sugerują przeciwnicy szczepień.

Na komentarz nie wprost, ale przenośnie skomentował to Piotr Szumielewicz

Za każdym razem, gdy Andrzej Duda zabiera głos, czuję wstyd, że ktoś taki jest prezydentem kraju.Piotr SzumlewiczAugust 30, 2021

Tomasz Lis, redaktor naczelny Newsweeka pokusił się o komentarz wprost. Bez owijania w bawełnę. Lubię to.

Poseł Nitras o Katolikach na #CampusPolska

t

Wypowiedź pana Nitrasa w pewnym sensie może być wkrótce faktem. Kościół Katolicki odstrasza atakiem na osoby LBGT, pedofilami czy mieszaniem się w sprawy kobiet. Pod jednym postem mieliśmy okazję zobaczyć taki mem

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, przez kogo jest finansowany Campus Polska Przyszłości. Najłatwiej jest sugerować że to finansują Niemcy. Wielokrotnie sugerowane było to przez TVP, które cytowało między innymi wypowiedzi Donalda Tuska w języku niemieckim.

Na stronie nie pojawiło się ani słowa odnośnie finansowania Campusu Polska Przyszłości 

Za to, na Nowogrodzkiej skończyły się Wszystkie szampany - tak mawia Dariusz Matecki z PiS-u

I tym ironicznym akcentem kończymy dzisiejszy #PrzeglądTwitera - zapraszam za tydzień w środę

Autor
Kamil Joachimiak
Marketing Leader w myPolitics Lubi wyzwania i wszystko co wydaje się niemożliwe do wykonania. Piszę bo lubię, a czytam bo chcę.
AD PLACEHOLDER

Blitz

AD PLACEHOLDER
Made with  by myPolitics Team