myPolitics
Media
Edukacja
Quizy
AD PLACEHOLDER

Ryszard Terlecki do kobiety w galerii handlowej: jest pani kretynką. „Zareagowałem bardzo grzecznie”

Wicemarszałek Sejmu uważa, że miał do czynienia z przejawem agresji i chamstwa, a jego reakcja była i tak delikatna. Sytuację skomentował również wicerzecznik PiS.
News
|
11/7/2021, 11:56 AM
|
Michał Lubowicki
Ryszard Terlecki do kobiety w galerii handlowej: jest pani kretynką. „Zareagowałem bardzo grzecznie”
AD PLACEHOLDER

O incydencie z udziałem pani Joanny i wicemarszałka Terleckiego szerzej pisaliśmy już tutaj. Sprawa wywołała ożywione reakcje wśród przedstawicieli opozycji, zgodnie krytykujących zachowanie polityka PiS.

Sam Terlecki nie uważa jednak, by zrobił coś niegrzecznego. W komentarzu dla krakowskiego „Dziennika Polskiego” uważa, że kobieta chciała wszcząć awanturę, a on i tak zareagował bardzo grzecznie.

Byłem z żoną na zakupach. Nagle podeszły do mnie dwie kobiety, jedna zaczęła nagrywać zdarzenie telefonem, a druga wykrzykiwała, że prześladuję kobiety (m.in. „to co robicie kobietom jest karygodne”). Był to oczywisty przejaw agresji i chamstwa, który wywołał zdumienie przypadkowych świadków. Powiedziałem tej pani, że jest kretynką, określając w ten sposób jej poziom umysłowy. Uważam, że to określenie było niezwykle delikatne wobec zachowania, z jakim się spotkałem. Niestety takie zachowanie jest charakterystyczne dla środowisk przedkładających awanturę ponad jakiekolwiek argumenty. Trzeba jednak na to reagować. Ja zrobiłem to bardzo grzecznie.

Zastępca rzecznika prasowego PiS Radosław Fogiel, zapytany na antenie Polsat News o reakcję wicemarszałka Terleckiego, przyznał, że była ona niefortunna i mógł on użyć innych słów. Stwierdził jednak, że „nie można winić człowieka, który w sytuacji prywatnej, na zakupach jest – z tego co wiem – atakowany zupełnie niesprawiedliwie (...) [i] w takiej sytuacji postępuje emocjonalnie”.


Autor
Michał Lubowicki
Zastępca Redaktora Naczelnego myPolitics
AD PLACEHOLDER

Blitz

AD PLACEHOLDER
Made with  by myPolitics Team