myPolitics
Media
Edukacja
Quizy
AD PLACEHOLDER

Ryszard Terlecki do kobiety w galerii handlowej: jest pani kretynką. Politycy komentują

Przedstawiciele opozycji krytykują wypowiedź wicemarszałka Sejmu. Do sprawy odniosła się również kobieta, do której skierował on swoje słowa. Z kolei posłanka Barbara Nowacka zapowiada, że nie puści tej sprawy płazem.
News
|
11/6/2021, 02:52 PM
|
Michał Lubowicki
Ryszard Terlecki do kobiety w galerii handlowej: jest pani kretynką. Politycy komentują
AD PLACEHOLDER

Posłanka KO Barbara Nowacka opublikowała na Twitterze krótki film, na którym widać jak do robiącego zakupy wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego podchodzi nieznana kobieta, która chce wyrazić swoją opinię na temat sytuacji w kraju. W odpowiedzi usłyszała, że jest kretynką.

Na znanego ze swojego bezpośredniego sposobu wypowiadania się polityka spadła fala krytyki ze strony opozycji. Poniżej przytaczamy kilka komentarzy na ten temat.

Krzysztof Śmiszek z Lewicy ocenił, że Terlecki jest „zaprzeczeniem posła i polityka oraz że „bezczelnie obraża Polaków”.

– Kompletnie oderwani. Moralnie zepsuci – komentuje wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.

Przewodniczący partii Polska 2050 Michał Kobosko określił Terleckiego mianem „nieszczęsnej postaci”.

– Czy naprawdę ktoś jest zdziwiony, że Ryszard Terlecki zachował się jak prymityw? – pyta rzecznik Porozumienia Jan Strzeżek.

Arkadiusz Myrcha z PO w swoim komentarzu do sprawy nawiązał do słów Lecha Kaczyńskiego z 2002 r.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił, że nie spodziewał się niczego więcej po Ryszardzie Terleckim, który „sam sobie wystawił świadectwo”.

„Człowiek na poziomie nie odezwałby się w ten sposób do kobiety”. Bohaterka nagrania zabiera głos

W rozmowie z Onetem pani Joanna – bo tak ma na imię kobieta z nagrania – wyraziła opinię, że obywatele mają prawo podejść do polityka i wyrazić swoje zdanie. Przyznała, że powodem dla którego zdecydowała się na rozmowę z Ryszardem Terleckim była kwestia aborcji: „Uważam, że faktycznie odebrano nam prawa i potraktowano nas bardzo przedmiotowo”.

Podeszłam, przeprosiłam i powiedziałam, że to, co dzieje się w kraju, to co robią kobietom, jest karygodne. I wtedy usłyszałam (...), że jestem kretynką. Potem odwrócił się i coś jeszcze mówił pod nosem, ale nie słyszałyśmy. Moja siostra Magdalena, która nagrywała, bardzo się zdenerwowała po tej wypowiedzi i wyłączyła telefon. Ja po tej wypowiedzi pana Terleckiego powiedziałam jeszcze, że to wstyd i hańba i że mam nadzieję, że szybko zostaną odsunięci od władzy. (...)

Wiem, że pan Terlecki miewał wcześniej takie odzywki, ale nie sądziłam, że zwróci się do mnie w ten sposób. (...) Przecież nie krzyczałam na niego, ani go nie obrażałam. Wyraziłam tylko swoją opinię.

Myślę, że pan Terlecki mnie nie przeprosi i że to będzie przedstawiane jako napaść na niego. Jedno wiem na pewno, nie szanuje on kobiet. Człowiek na poziomie nie odezwałby się w ten sposób do kobiety.

Nowacka: sprawa trafi do Komisji Etyki Poselskiej

– Terlecki przyzwyczaił nas, że do posłów odnosi się fatalnie, że do mediów odnosi się chamsko i arogancko, ale ta cienka granica odnoszenia się tak do ludzi została przekroczona – oceniła w TVN24 Barbara Nowacka, która nagłośniła całą sprawę. Zapowiedziała, że do Komisji Etyki Poselskiej trafi wniosek o ukaranie wicemarszałka. Zaapelowała również do macierzystej partii Terleckiego o zdecydowaną reakcję, „zarówno od marszałek Witek, która powinna zdyscyplinować swojego kolegę współmarszałka, jak i od klubu PiS-u”.


Autor
Michał LubowickiMichał Lubowicki
AD PLACEHOLDER

Blitz

AD PLACEHOLDER
Made with  by myPolitics Team