myPolitics
Media
Edukacja
Quizy
AD PLACEHOLDER

Władysław Frasyniuk stawił się w prokuraturze. Usłyszał zarzuty

Chodzi o kwestię słów, które w sierpniu na antenie TVN24 Frasyniuk skierował w kierunku polskich żołnierzy. Były działacz „Solidarności” oraz aktywny opozycjonista antykomunistyczny wydał oświadczenie.
News
|
11/4/2021, 09:41 PM
|
Wiktor Chudak
Władysław Frasyniuk stawił się w prokuraturze. Usłyszał zarzuty
AD PLACEHOLDER

22 sierpnia bieżącego roku Władysław Frasyniuk był gościem emitowanego na antenie TVN24 programu „Fakty po Faktach”, podczas którego odniósł się do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, gdzie koczowała wówczas grupa uchodźców. Były poseł na Sejm powiedział wtedy:

Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu. To nie są ludzkie zachowania, trzeba to mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu.

Do tych słów ustosunkował się między innymi premier Mateusz Morawiecki, który stanowczo potępił takie zachowanie oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który zapowiedział skierowanie zawiadomienia do prokuratury.

Jak widać, minister nie rzuca słów na wiatr. Frasyniuk przed czwartkową wizytą we wrocławskiej Prokuraturze Wojskowej opublikował w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym wyjaśnia swój stosunek do sprawy.

Prokuratura postawiła byłemu opozycjoniście zarzuty dotyczące m.in. znieważenia funkcjonariusza publicznego lub osoby przybranej mu do pomocy. Jak stwierdził w rozmowie z TVN 24 sam Frasyniuk:

Wezwanie mnie na prokuraturę traktuję jako element szantażu i zastraszania tej części społeczeństwa, która głośno protestuje. Nie zrozumiałem zarzutów, które mi przedstawiono. (...) Wydaje mi się, że to nie są zarzuty, które należy traktować poważnie. Poważnie należy traktować polityczną odpowiedzialność władzy za represje i za zgony na polskiej granicy.

Autor
Wiktor Chudak
AD PLACEHOLDER

Blitz

AD PLACEHOLDER
Made with  by myPolitics Team