myPolitics
Media
Edukacja
Quizy
AD PLACEHOLDER

Zakończyło się posiedzenie klubu PiS: Glapiński ma poparcie całego obozu władzy, zapadły też decyzje dotyczące funkcjonowania partii

W siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie zakończyło się posiedzenie klubu parlamentarnego PiS, które dotyczyło przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Narada miała charakter roboczy, powiedziała po jego zakończeniu rzeczniczka partii, poseł Anita Czerwińska.
News
|
5/11/2022, 07:32 PM
|
Damian Olszewski
Zakończyło się posiedzenie klubu PiS: Glapiński ma poparcie całego obozu władzy, zapadły też decyzje dotyczące funkcjonowania partii
AD PLACEHOLDER

- “Rozmawialiśmy o kwestiach wewnątrzorganizacyjnych partii, a także omawialiśmy sytuację ekonomiczną, wskaźniki makroekonomiczne i to wszystko co jest związane z polityką Narodowego Banku Polskiego - powiedziała Czerwińska.

Marszałek sejmu, Ryszard Terlecki dodaje, że wcześniej odbyło się prezydium komitetu politycznego, “na którym zostały rekomendowane pewne decyzje dotyczące partii, funkcjonowania partii, które w przyszłym tygodniu zostaną przedstawione komitetowi politycznemu” - zapowiedział marszałek sejmu

W czasie spotkania poruszana była też kwestia ponownego wybrania Adama Glapińskiego na stanowisko prezesa NBP. Sam Glapiński był jednym z gości posiedzenia, a jego kandydatura będzie głosowana w czwartek. Jak powiedziała Anita Czerwińska, ma on poparcie całej koalicji rządzącej.

Według źródeł PAP we władzach PiS, podczas spotkania władz jednym z tematów miał być wariant przyspieszonych wyborów. Do takiej sytuacji miałoby dojść, jeśli koalicjanci z Solidarnej Polski nie spełnią warunków dotyczących sporu o Sąd Najwyższy.

- “Albo Solidarna Polska i pozostali koalicjanci spełnią nasze warunki i znów będziemy jednością, monolitem, będziemy działać jak jedna pięść, albo w wakacje czekają nas wcześniejsze wybory” - mówił PAP polityk z otoczenia Kaczyńskiego przed rozpoczęciem spotkania.

Źródło: PolskieRadio24, PAP

Autor
Damian Olszewski
AD PLACEHOLDER

Blitz

AD PLACEHOLDER
Made with  by myPolitics Team