myPolitics
Media
Edukacja
Quizy
AD PLACEHOLDER

Zełenski o rosyjskim ataku na elektrownię atomową: Kiedy dojdzie do wybuchu, to będzie koniec Europy

W nocy z 3 na 4 marca 2022 rosyjskie wojska ostrzelały Zaporską Elektrownię Jądrową, na skutek czego doszło tam do pożaru. W czasie tego ataku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ostrzegał w specjalnym przemówieniu o skutkach tego ataku.
News
|
3/4/2022, 09:20 AM
|
Patryk Budniak
Zełenski o rosyjskim ataku na elektrownię atomową: Kiedy dojdzie do wybuchu, to będzie koniec Europy
AD PLACEHOLDER

W nocy z 3 na 4 marca 2022 roku na skutek ataku rosyjskich wojsk doszło do pożaru przy Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Jest to największa elektrownia atomowa w Ukrainie i Europie.

W czasie tego ataku, prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski mówił w specjalnym przemówieniu o skutkach tego ataku.

Europa powinna się w tej chwili obudzić. Płonie największa stacja jądrowa Europy. W tej chwili rosyjskie czołgi ostrzeliwują energobloki.

Ostrzegał również Europę o możliwych konsekwencjach tego ataku i jego barbarzyństwie.

Ostrzegamy wszystkich, że żaden inny kraj poza Rosją nigdy nie strzelał do elektrowni jądrowych. To pierwszy raz w naszej historii, pierwszy raz w historii ludzkości. To państwo terrorystyczne ucieka się teraz do terroru nuklearnego.

Na koniec apelował o wspólne działania Europy, aby przerwać działania związane z możliwymi atakami Rosji na kolejne elektorwnie atomowe.

Ukraina to 15 energobloków jądrowych. Kiedy dojdzie do wybuchu, to będzie koniec Europy, ewakuacja całej Europy. Tylko i wyłącznie wspólne działania Europy mogą powstrzymać rosyjskiego agresora.

Do tego apelu przyłączył się Biały Dom wraz z Wielką Brytanią.
W godzinach poranych udało się ugasić pożar w Zaporowskiej Elektorwni Atomowej. Nie doszło do zwiększenia poziomu promieniowania na jej obszarze.

Zródło: PAP, Reuters, TVN24

Autor
Patryk Budniak
AD PLACEHOLDER

Blitz

AD PLACEHOLDER
Made with  by myPolitics Team