myPolitics
Media
Edukacja
Quizy
Edukacja

Informacje o polityku

Dane pochodzą z 2021 roku. Aktualizacja nastąpi w nowej kadencji Sejmu
Kinga Gajewska

Kinga Gajewska

W skrócie

Koalicja ObywatelskaKoalicja Obywatelska
Poseł/PosłankaPoseł/Posłanka
Data urodzenia
7/22/1990 r. (34 lat)
Wykształcenie
wyższe
Zawód
poseł na Sejm RP
Szkoła/uczelnia
Uniwersytet Warszawski, Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, Nauki polityczne - magister (2014)Uniwersytet Warszawski, Wydział Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych, Nauki polityczne (2017) - studia doktoranckieUniwersytet Warszawski, Wydział Prawa i Administracji, Prawo - magister (2018)
Głosy
35,912
Okręg
20  Warszawa
Lista wyborcza
Koalicja Obywatelska
Klub/koło
Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni

Biografia

Kinga Gajewska, urodzona 22.07.1990 w Warszawa. Z zawodu poseł na Sejm RP, z doświadczenia parlamentarnego poseł VIII kadencji. Ukończyła Uniwersytet Warszawski, Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, Nauki polityczne - magister (2014)Uniwersytet Warszawski, Wydział Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych, Nauki polityczne (2017) - studia doktoranckieUniwersytet Warszawski, Wydział Prawa i Administracji, Prawo - magister (2018). Wybrana w okręgu 20  Warszawa z listy Koalicja Obywatelska, w wyborach uzyskała 35912 głosów. Obecnie należy do Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni

Kontakt

Poglądy

Programy

Kinga Gajewska [Koalicja Obywatelska]

Cytaty

Apelowałyśmy do Pierwszej Damy, żeby pałac prezydencki zorganizował wysłuchania publiczne [ws. lexCzarnek].
1/24/2022 w Wywiad
Pani Prezydentowa, obiecała że zrobi wszystko żeby przekazać tę "amunicję" argumentów swojemu mężowi. I obiecała, że postara się być osobiście na spotkaniu z ministrem Czarnkiem.
1/24/2022 w Wywiad
Mam przekonanie, że Pani Prezydentowa jest absolutnie przeciwna proponowanym zapisom, powiedziałabym że wręcz większości zapisów. Czuć też wielką niechęć do [małopolskiej] kurator Barbary Nowak.
1/24/2022 w Wywiad
Prezydent Andrzej Duda jest lekceważony przez środowisko Prawa i Sprawiedliwości, a dość wybitnie lekceważony przez Ministra Czarnka!
1/24/2022 w Wywiad
Agata Kornhauser-Duda, jest bardzo dobrze zorientowana jakie są przepisy, jak przepisy są proponowane - jaka jest obecnie sytuacja w szkole. Wie, że to co się dzieje dzisiaj w szkole, że problemów tych nie naprawia, a wręcz pogłębia lexCzarnek.
1/24/2022 w Wywiad
Pani Prezydentowa nie włącza się w debatę publiczną, nawet jak tyczy się zawodu nauczyciela; a to strajków nauczycieli czy likwidacji gimnazjów. Więc, teraz wyrażenie chęci na spotkanie z posłankami opozycji jest wyjątkowe.
1/24/2022 w Wywiad
To co się nie podoba Prawu i Sprawiedliwości tak, żeby informacje były tylko i wyłącznie przekazywane Polakom takie jak chce tego partia rządząca no to po prostu najlepiej zamknąć usta dziennikarzom, zakneblować ich i wygonić z granicy i taki jest powód jedyny i główny wprowadzenia stanu wyjątkowego
Made with  by myPolitics Team