myPolitics
Media
Edukacja
Quizy
Edukacja

Informacje o polityku

Dane pochodzą z 2021 roku. Aktualizacja nastąpi w nowej kadencji Sejmu
Zbigniew Girzyński

Zbigniew Girzyński

W skrócie

Polskie SprawyPolskie Sprawy
PosełPoseł
Data urodzenia
3/17/1973 r. (51 lat)
Wykształcenie
wyższe
Zawód
nauczyciel akademicki
Szkoła/uczelnia
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Nauk Historycznych, historia - magister (1997)Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Nauk Humanistycznych, historia - doktor (2001)Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu, Executive Master of Business Administration (2019) - studia podyplomoweUniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Historia, historia - doktor habilitowany (2019)
Głosy
12,293
Okręg
5  Toruń
Lista wyborcza
Prawo i Sprawiedliwość
Klub/koło
Koło Poselskie Polskie Sprawy

Biografia

Zbigniew Girzyński, urodzony 17.03.1973 w Sierpc. Z zawodu nauczyciel akademicki, z doświadczenia parlamentarnego poseł V kadencji, poseł VI kadencji, poseł VII kadencji. Ukończył Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Nauk Historycznych, historia - magister (1997)Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Nauk Humanistycznych, historia - doktor (2001)Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu, Executive Master of Business Administration (2019) - studia podyplomoweUniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Historia, historia - doktor habilitowany (2019). Wybrany w okręgu 5  Toruń z listy Prawo i Sprawiedliwość, w wyborach uzyskał 12293 głosów. Obecnie należy do Koło Poselskie Polskie Sprawy

Kontakt

Poglądy

Programy

Zbigniew Girzyński [Polskie Sprawy ]SENYSZYN [Lewica] VS GIRZYŃSKI [PS]Zbigniew Girzyński [Polskie Sprawy ]

Cytaty

Głosowałem przeciwko Panu Ministrowi Czarnkowi, bo uważam, że swoją postawą, swoimi rządami, swoim karykaturalnym przedstawianiem czegoś, co ja nazywam wartościami konserwatywnymi on tego typu [agresywne] zachowania prowokuje.
Produkcja sztucznego pożywienia, które będą na tyle dietetycznie strawne na tyle, by zastąpić mięso i mleko będzie dokładnie tak samo szkodliwa, a być może będzie dużo bardziej szkodliwa niż to, że gdzieś po pastwisku chodzą krówki, które można wydoić i napić się mleka.
Im więcej wrzucimy wiedzy do komputera, żeby historycy mogli z tego skorzystać, tym te badania będą większe
10/6/2021 w Ring Polityczny
Jestem przeciwnikiem, aby kogokolwiek pozywać za słowo
10/6/2021 w Ring Polityczny
Jeśli jakakolwiek książka byłaby przygotowana [przez IPN] to ona podlega takim samym procedurom jak każda innej biografii
10/6/2021 w Ring Polityczny
Made with  by myPolitics Team