myPolitics
Media
Edukacja
Quizy
Edukacja

Informacje o polityku

Dane pochodzą z 2021 roku. Aktualizacja nastąpi w nowej kadencji Sejmu
Karolina Pawliczak

Karolina Pawliczak

W skrócie

LewicaLewica
Poseł/PosłankaPoseł/Posłanka
Data urodzenia
6/25/1976 r. (48 lat)
Wykształcenie
wyższe
Zawód
prawnik
Szkoła/uczelnia
Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Prawo, Prawo - magister (2000)Uniwersytet Łódzki, Zarządzanie Jednostkami Samorządu Terytorialnego (2001) - studia podyplomoweUniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Gospodarki Nieruchomościami (2006) - studia podyplomowe
Głosy
14,209
Okręg
36  Kalisz
Lista wyborcza
Sojusz Lewicy Demokratycznej
Klub/koło
Koalicyjny Klub Parlamentarny Lewicy (Nowa Lewica, PPS, Razem)

Biografia

Karolina Pawliczak, urodzona 25.06.1976 w Godziesze Wielkie. Z zawodu prawnik, z doświadczenia parlamentarnego brak. Ukończyła Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Prawo, Prawo - magister (2000)Uniwersytet Łódzki, Zarządzanie Jednostkami Samorządu Terytorialnego (2001) - studia podyplomoweUniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Gospodarki Nieruchomościami (2006) - studia podyplomowe. Wybrana w okręgu 36  Kalisz z listy Sojusz Lewicy Demokratycznej, w wyborach uzyskała 14209 głosów. Obecnie należy do Koalicyjny Klub Parlamentarny Lewicy (Nowa Lewica, PPS, Razem)

Kontakt

Poglądy

Programy

Karolina Pawliczak [Lewica]Ukrain, Inflacja, TSUE - PT 19.02

Cytaty

Jest on [wyrok TSUE], niezwykle ważny, istotny. Zastanawiam się po co na dobrą sprawę była ta skarga ze strony naszego kraju.
Potrzebny jest kompleksowy program naprawy państwa po PiSie, ja uważam że takim program jest potrzebny w każdym obszarze naszej gospodarki.
Tak, podpisałabym się [pod wnioskiem o referendum ws. zdjęcia kar za posiadania określonej ilości marihuany].
Uważam, że w tym kontekście [spoofingu] powinny zareagować organy państwa. Póki co widzę sporę zlekceważenie tego tematu.
Bo zdecydowanie kwalifikuje się to [wypowiedzi nt. szczepień posłów Konfederacji i Solidarnej Polski] jako zniechęcanie do szczepień. To nie jest wolność wyboru, to jest zniechęcanie do tej formy zabezpieczenia!
Nadal ogromna część populacji naszego społeczeństwa nie jest zaszczepiona na tyle aby było bezpiecznie.
Czwarta fala już jest. Nie wyobrażam sobie, żeby nie pójść w system jakiś restrykcji. Czas na zachęty już się skończył. Ostatnia ustawa jest pewną formą kompromisu.
11/20/2021 w Podsumowanie Tygodnia
Utrzymanie bezpieczeństwa granic nie może być w sprzeczności z zasadą humanitaryzmu.
11/20/2021 w Podsumowanie Tygodnia
Lewica była, jest i zawsze będzie tolerancyjna wobec wiary, wobec poglądów innych. My szanujemy każdego człowieka, żeby była jasność, mimo że przypisuje się nam różne aspekty w tym względzie, to szanujemy poglądy, szanujemy to, że ktoś wierzy w Boga, albo nie wierzy w Boga. To jest właśnie natura Lewicy
10/23/2021 w Podsumowanie Tygodnia
[w kontekście orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji] W tej sytuacji kobiety zostały pozostawione, całe rodziny, właściwie same sobie. Państwo nie zorganizowało opieki, do której się zresztą zobowiązało
10/23/2021 w Podsumowanie Tygodnia
Made with  by myPolitics Team