myPolitics
Media
Edukacja
Quizy
AD PLACEHOLDER

Ukrain, Inflacja, TSUE - PT 19.02 | Podsumowanie Tygodnia

Transmisja YouTube

Prowadzi

Jan Romanowski

Data

2/19/2022
05:30 PM
06:30 PM

Organizacje

Konfederacja
Lewica
Polska Partia Socjalistyczna
Prawo i Sprawiedliwość
Republikanie

Wypowiedzi

Gdzieś pod koniec roku można się spodziewać jakiegoś powrotu do normalności [jeżeli chodzi o poziom inflacji], choć z pewnością to nie będzie jeszcze 2-3% ale może w okolicach 4%.
Anna Milczanowska
Potrzebny jest kompleksowy program naprawy państwa po PiSie, ja uważam że takim program jest potrzebny w każdym obszarze naszej gospodarki.
Karolina Pawliczak
Dzięki tym programom socjalnym [PiSu] tej walki z inflacją nie widać! Walka z inflacją jest udawana!
Artur Dziambor
Wiem od mojej mamy, że jej rachunek za gaz za miesiąc wzrósł o 1200zł a emerytura o 100zł. [...] To jest kwintesencja tego wszystkiego co się dzieje w polskiej gospodarce, tego chaosu, który panuje.
Wojciech Konieczny
Jednocześnie Premier udaje, że deszcz pada i nie słyszy krytyki swojego ministra [Zbigniewa Ziobry].
Wojciech Konieczny
Widzimy, że te pieniądze, które do Polskie nie wpływania to jest bezprawne działanie! Nigdzie, w żadnych traktach Europejskich nie jest napisane, że można w taki sposób blokować jeden czy drugi kraj.
Anna Milczanowska
Jako Polska, jeżeli jesteśmy już w tym bagnie, powinniśmy jednak wymagać od naszych parterów unijnych żeby nie robili sobie jaj!
Artur Dziambor
Jest on [wyrok TSUE], niezwykle ważny, istotny. Zastanawiam się po co na dobrą sprawę była ta skarga ze strony naszego kraju.
Karolina Pawliczak
Nie przesadzajmy z tymi konfliktami wewnątrz zjednoczonej prawicy, takie sytuacje zdarzały się wielokrotnie jak były różnice zdań.
Arkadiusz Urban
Zdanie P. Ziobry i Solidarnej Polski znamy od kilkunastu miesięcy i ono się nie zmieniło do tej pory. Tak samo brzmi odnośnie spraw Unijnych i reformy sądownictwa.
Anna Milczanowska
Solidarna Polska różni się od Konfederacji kolosalnie! [...] Jesteśmy po dwóch skrajnych stronach.
Artur Dziambor
Ja od samego początku uważam, że takiej wojny konwencjonalnej jaką sobie wyobrażamy nie będzie. Ponieważ stronie rosyjskiej ani żadnej innej nie zależy żeby "się strzelać" tylko zależy im na zrobieniu dobrego interesu. Interesu dobrego dla Rosji i dla Niemiec. Interesu, który nazywa się Nord Stream 2.
Artur Dziambor
Wczoraj rozmawialiśmy [delegacja senacka] z przewodniczącym parlamentu Ukrainy, z premierem Ukrainy. Oni traktują sytuację jako bardzo poważną, mówią że liczą się z atakiem rakietowym - powietrznym. Nie wiedzą jak długo ukraińskie siły będą mogły stawiać opór, wiedzą że napewno że będą stawiać opór i ten opór będzie poważny.
Wojciech Konieczny
AD PLACEHOLDER
Made with  by myPolitics Team