myPolitics
Media
Edukacja
Quizy
Edukacja

Informacje o polityku

Michał Kobosko

Michał Kobosko

Kontakt

Poglądy

Programy

Michał Kobosko [Polska 2050]Michał Kobosko [Polska 2050]

Cytaty

Nie jest łatwo ocenić pierwszy roku prezydentury Bidena. Zaczął rządzić w Waszyngtonie w bardzo specyficznej atmosferze. Po pierwsze, po 4 latach prezydentury Donalda Trumpa, która to była wszystkim tylko nie spokojem, stabilnością, przewidywalnością, czy takim tradycyjnym poczuciem, że Stany Zjednoczone pełnią rolę gwaranta bezpieczeństwa światowego.
Uważam osobiście, że pewnie kilka takich transferów nam się wydarzy w tym roku na poziomie parlamentu.
Chciałbym móc dzisiaj powiedzieć z absolutną pewnością - nie, nie będzie wojny [na Ukrainie], możemy wszyscy odetchnąć, ale tego nie wiemy. To tak naprawdę wie tylko Władimir Putin, a być może i on tego nie wie, bo zastanawia się i rozważa różne scenariusze.
Te paszporty - te dokumenty COVIDowe funkcjonują i uważamy, że także powinny funkcjonować w Polsce. Idąc dalej, jeżeli chodzi o testy, uważamy że powinny one być powszechnie dostępne w Polsce.
PKB nie może być traktowane jako jedyne dobro, jedyny cel naszego myślenia. My wybraliśmy wskaźnik HDI, który mówi o stanie dobrobytu społecznego, o tym, czy dany kraj jest miejscem gdzie ludzie dobrze czują się żyjąc, rozwijając się, pracując i czy widzą perspektywy dalszego rozwoju.
To jest bogactwo polskiej polityki, to że mamy wielość partii reprezentujących różne programy i różnych wyborców.
Nie ukrywam, cieszyliśmy się, że ta informacja była przedstawiana, że będzie gość specjalny, to zaczęła się giełda nazwisk. Dowiedzieliśmy się o różnego rodzaju też celebrytach, gwiazdach których mielibyśmy zaprosić
9/6/2021 w Wywiad
Nie przypadkowo zaproponowaliśmy obniżenie wieku wyborczego, bo uważamy, że bardzo wielu szesnastolatków ma taką świadomość, taką wiedzę, takie poczucie nazwijmy to rzeczywistości, w której żyję, że nie ma powodu, żeby dać im szanse na głosowanie
9/6/2021 w Wywiad
Polska polityka jest w tej chwili skrajnie rozchwiana, nie ma nic pewnego w polskiej polityce
9/6/2021 w Wywiad
Jako młoda organizacja jesteśmy na etapie opracowywania i prezentowania poszczególnych elementów naszego programu
9/6/2021 w Wywiad
Made with  by myPolitics Team