myPolitics
Media
Edukacja
Quizy
AD PLACEHOLDER

Zełenski z owacjami na stojąco po przemówieniu w PE

Podczas nadzwyczajnego posiedzenia PE, na którym przyjęto rezolucję wzywającą do podjęcia działań na rzecz przyznania Ukrainie statusu kandydata do UE, swoją przemowę wygłosił prezydent tego kraju, Wołodymyr Zełeński, która spotkała się z owacjami na stojąco.
News
|
3/1/2022, 08:21 PM
|
Damian Olszewski
Zełenski z owacjami na stojąco po przemówieniu w PE
AD PLACEHOLDER

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w swoim wystąpieniu, że teraz nastał moment, aby członkowie Unii Europejskiej udowodnili, że są z Ukrainą, a tym samym, że "faktycznie są Europejczykami".

Zełenski wspomniał też o dzisiejszym ataku rakietowym na Charków, który był wymierzony m.in. w tamtejszy Plac Wolności. Zapewnił, że "wkrótce wszystkie place na Ukrainie bedą nazywane placami wolności".

Ukraińcy oddają "najlepszych, najsilniejszych, najbardziej wartościowych ludzi" za wartości takie, jak wolność i równość, powszechne wśród narodów Unii Europejskiej, mówił przywódca Ukrainy.

– Wczoraj zginęło 16 dzieci. Prezydent Putin będzie wciąż od nowa powtarzał, że to jakiś rodzaj operacji, że atakują infrastrukturę wojskową. W jakiej infrastrukturze wojskowej pracują nasze dzieci? Gdzie są czołgi, które prowadzą? Tylko wczoraj [Putin – przyp. red.] zamordował 16 dzieci – grzmiał Zełeński, nazywając rosyjskiego prezydenta "mordercą".

Zełenski zapewnił ponadto, że czuje, że kraje zachodnie zjednoczyły się w obronie Ukrainy, podkreślił jednak, że wojna to "tragedia dla naszego kraju, (...) niezwykle wysoka cena", jaką Ukraińcy płacą za zjednoczenie Europy.

Przemówienie wzbudziło ogromne emocje zebranych i oklaski na stojąco. Na miejscu gorąco powitano też ukraińskiego ambasadora Wsewołoda Czencowa.

Autor
Damian Olszewski
AD PLACEHOLDER

Blitz

AD PLACEHOLDER
Made with  by myPolitics Team