myPolitics
Media
Edukacja
Quizy
AD PLACEHOLDER

Hołownia pod ostrzałem

Wykorzystanie przez Szymona Hołownię dziury systemowej w systemie szczepień wywołało falę negatywnych komentarzy najróżniejszych działaczy.
News
|
4/4/2021, 07:01 PM
|
Michalina Szwed
Hołownia pod ostrzałem
AD PLACEHOLDER

Szymon Hołownia, lider ugrupowania Polska2050, poinformował, że został zaszczepiony pierwszą dawką przeciwko COVID-19. Polityk przyznał, iż wykorzystał on czwartkowy chaos szczepionkowy. W mediach społecznościowych aż zawrzało.

Jak doszło do zaszczepienia?

Lider Polski2050 wykorzystał problem, jaki pojawił się w czwartek w systemie.       Z powodu usterki systemu, część osób w wieku 40-59 lat mogło zarejestrować się na kwietniowe terminy szczepień, mimo, iż dla nich terminy miały być dopiero w maju. Przełożenie terminów nastąpiło lada moment, lecz osoby, które wyznaczony termin miały w ciągu dwóch dni, miały możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Faktem otrzymania szczepionki w ten sposób postanowił pochwalić się Szymon Hołownia.

Komentarze wobec polityka

Po tym, jak Szymon Hołownia napisał o fakcie zaszczepienia się w przedwczesnym terminie, w internecie zapanował ogromny chaos. Najróżniejsi działacze zarzucali politykowi hipokryzje oraz zaznaczali, iż wytykając błędy rządu nie powinien on działać w ten sposób.

Krytycy przypominali również o tym, że jakiś czas temu Szymon Hołownia negatywnie wypowiadał się o osobach, które zaszczepili się poza kolejnością:

Co na to sam Hołownia?

Po fali krytycznych wobec polityka wpisów na najróżniejszych mediach społecznościowych, Szymon Hołownia sam postanowił ponownie zabrać głos wobec odnoszących się jego komentarzy:

Oprócz wpisu na Twitterze, wyjaśnienia pojawiły się także na serwisie Facebook. W poście możemy zaobserwować cały proces rejestracji i otrzymania szczepienia ukazany przez Szymona Hołownię. Na koniec oznajmia:

Nie mam w tej sprawie chyba już nic do dodania, już naprawdę nie można być bardziej transparentnym, więc zarówno hejterów jak i zwolenników (a także tych obojętnych) serdecznie, świątecznie pozdrawiam.

Źródła:
Szymon Hołownia zaszczepił się przeciw COVID-19. W sieci zawrzało od komentarzy

Szymon Hołownia zaszczepił się przeciwko COVID-19. Termin dostał podczas "czwartkowego bajzlu"

Autor
Michalina Szwed
Nazywam się Michalina i uczęszczam do 3 klasy liceum ogólnokształcącego. Interesuje się polityką, matematyką oraz fizyką.
AD PLACEHOLDER

Blitz

AD PLACEHOLDER
Made with  by myPolitics Team