myPolitics
Media
Edukacja
Quizy
AD PLACEHOLDER

Michał Gramatyka składa zawiadomienie do prokuratury na prezydenta Siemianowic Śląskich. „Publicznie kłamie na temat COVID-19”

Poseł Polski 2050 stwierdził, że wypowiedzi Rafała Piecha „zaprzeczają naukowym faktom dotyczącym leczenia COVID-19”.
News
|
1/20/2022, 04:00 PM
|
Michał Lubowicki
Michał Gramatyka składa zawiadomienie do prokuratury na prezydenta Siemianowic Śląskich. „Publicznie kłamie na temat COVID-19”
AD PLACEHOLDER

Rafał Piech od 2014 r. jest prezydentem Siemianowic Śląskich. We wrześniu ub. r. założył ruch Polska Jest Jedna, który sprzeciwia się m.in. obowiązkowym szczepieniom przeciw COVID-19 i „segregacji sanitarnej”. Na swojej stronie ruch pisze m.in., że „wszelkie próby pośredniego lub bezpośredniego przymusu do wyrażanie woli przyjęcia preparatów eksperymentalnej terapii genowej przeciw wirusowi Sars-Cov2, zwanej szczepionką przeciw Covid-19, stoją w sprzeczności z Konstytucją RP”.

W zawiadomieniu o możliwości popełnienia przestępstwa Michał Gramatyka powołuje się na Kodeks karny i twierdzi, że działania prezydenta Piecha „mogą sprowadzać niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia Polek i Polaków”. Poseł przypomina, że Rafał Piech nie posiada wykształcenia medycznego i kwalifikacji do oceny zagrożenia wynikającego z COVID-19, lecz mimo to krytykuje działania rządu podejmowane w walce z pandemią oraz w sposób „autorytatywny” wypowiada się na temat sposobów leczenia choroby. Michał Gramatyka ocenia, że z racji tego, że Rafał Piech jest osobą publiczną, jego „paranaukowe i nieprawdziwe wypowiedzi dotyczące pandemii” mają szeroki zasięg i docierają do wielu osób, wywierając na nich szkodliwy wpływ.

Poseł Polski 2050 przypomniał kilka kontrowersyjnych wypowiedzi prezydenta Siemianowic Śląskich:

  • Na Twitterze na swoim oficjalnym koncie zamieścił wpis, w którym stwierdza, że szczepionki przeciwko Covid-19 to „medykamenty, które nie mają nic wspólnego z definicją szczepionki”;
  • W wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy” stwierdził: „Wiemy, że istnieją na rynku leki, które działają [przeciwko COVID-19 – red.]. Przede wszystkim amantadyna i iwermektyna. To są leki przetestowane przez wielu lekarzy na dziesiątkach tysięcy ludzi”;
  • W tym samym wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy” stwierdził: „Doskonale wiemy, że ten wirus w sytuacji gdy nie ma leczenia, a są objawy, atakuje szybko płuca i oskrzela osłabionego organizmu. Wówczas trzeba podać antybiotyk, ale nie za osiem dni, tylko natychmiast”.

Poseł Gramatyka ocenia, że działalność Rafała Piecha może wyczerpywać znamiona norm art. 231 § 1 Kodeksu Karnego oraz art. 58 Ustawy o Zawodzie Lekarza i Dentysty.

Ponad 40% społeczeństwa w dalszym ciągu nie zaszczepiło się przeciw COVID-19. Codziennie odnotowujemy wysokie liczby zgonów spowodowanych tą chorobą. Z całą pewnością stopień społecznej szkodliwości opisanej powyżej działalności, polegającej na rozpowszechnianiu fałszywych i antynaukowych wiadomości dotyczących Covid-19 oraz sposobów jego leczenia jest większy niż znikomy.

– kończy swoje zawiadomienie poseł Polski 2050.

10 stycznia poseł Gramatyka zwracał uwagę na plakaty, jakie pojawiły się w przestrzeni publicznej Siemianowic Śląskich, w tym również na nośnikach administrowanych przez jednostki miejskie. Przedstawiały one rewolwer przystawiony do głowy płaczącego dziecka oraz twierdzenia mające sugerować, że szczepienia przeciwko COVID-19 mogą szkodzić dzieciom. Już wtedy poseł zwracał uwagę na kontrowersyjne wypowiedzi prezydenta Rafała Piecha, apelując do niego o  „powstrzymanie się od szkodliwej dla Polek i Polaków antyszczepionkowej działalności”. Plakaty zniknęły jeszcze tego samego dnia.

Autor
Michał Lubowicki
Zastępca Redaktora Naczelnego myPolitics
AD PLACEHOLDER

Blitz

AD PLACEHOLDER
Made with  by myPolitics Team