myPolitics
Media
Edukacja
Quizy
AD PLACEHOLDER

Mocny wywiad Terleckiego. PiS "odstrzeli" nielojalnych?

Wicemarszałek Sejmu udzielił mocnego wywiadu na łamach tygodnika "Sieci". Poruszył m.in. temat wcześniejszych wyborów oraz sporów w koalicji.
News
|
5/10/2022, 10:19 PM
|
Wiktor Chudak
Mocny wywiad Terleckiego. PiS "odstrzeli" nielojalnych?
AD PLACEHOLDER

Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS oraz wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki, udzielił wywiadu Jackowi Karnowskiemu na łamach tygodnika "Sieci". Rozmowa obfitowała w mocne tezy ze strony członka obozu władzy. Poseł dość jednoznacznie wypowiedział się o koalicjantach Prawa i Sprawiedliwości.

Klub Prawa i Sprawiedliwości jest bardzo zmęczony podjazdową wojną wewnętrzną. Chodzi tu zarówno o relacje z Solidarną Polską, jak i z drobnymi grupami postgowinowskimi. Coraz częściej słyszę opinie posłów: „Nie ma innego wyjścia, trzeba iść na wybory”. Mówią tak, bo to nie jest tylko problem większości sejmowej, ale i tego, co się dzieje na dole. Są dziesiątki konfliktów, boje o różne posady, wpływy, zasoby. Nasi koalicjanci próbują się rozpychać ponad miarę. To jest coś, co nasi posłowie bardzo źle znoszą — mówił Ryszard Terlecki.

Prowadzący wywiad redaktor Karnowski zwrócił uwagę, że mimo licznych tarć w koalicji, wcześniejsze wybory parlamentarne wydają się być niemożliwe. Ryszard Terlecki nie podzielał tego przekonania. Mówiąc krótko - nie wykluczał skrócenia kadencji Sejmu.

Wicemarszałek zwrócił uwagę na to, że w PiS narasta przekonanie, że trzeba to wszystko "przeciąć" oraz by "w żadnym wypadku tych ludzi nie można wziąć na swoje listy". Zastrzegł oczywiście, że o tym zdecyduje kierownictwo partii, ale opór poszczególnych działaczy PiS może być większy niż kiedykolwiek.

Zapytany o to, czy chodzi dokładnie o Solidarną Polskę, Ryszard Terlecki odparł, że o "wszystkich razem", zwracając uwagę na poszczególne grupki posłów nielojalnych wobec kierownictwa partii rządzącej.

W PiS zwycięża przekonanie, że trzeba „odstrzelić” tych, którzy są nielojalni, którzy psują, szkodzą, podkładają nogi i rozpychają się - dopowiedział wicemarszałek.

Autor
Wiktor Chudak
AD PLACEHOLDER

Blitz

AD PLACEHOLDER
Made with  by myPolitics Team