myPolitics
Media
Edukacja
Quizy
AD PLACEHOLDER

Na terenie Rosji nie będzie można zakładać kont na Twitterze

Białoruski serwis NEXTA donosi, że włodarze Twittera zdecydowali się zablokować możliwości rejestracji kont w Federacji Rosyjskiej. Podobno Mark Zuckerberg z Meta rozważa ten sam krok. Ruch ma przeciwdziałać działalności rosyjskich botów i farm trolli.
News
|
2/26/2022, 08:01 PM
|
Damian Olszewski
Na terenie Rosji nie będzie można zakładać kont na Twitterze
AD PLACEHOLDER

Z drugiej strony wskaźniki serwisu Netblocks pokazują, że dzisiaj (26.02) od godz. 10:00 czasu polskiego dostęp do Twittera jest ograniczony w wiodących rosyjskich sieciach, w tym Rostelecom, MTS, Beeline i MegaFon.

Cenzura jest obchodzona na razie za pomocą usług VPN.

W piątek władze Mety (właściciela Facebooka i Instagrama) poinformowały, że odcięły rosyjskie podmioty zależne od rządu od możliwości wyświetlania reklam i zarabiania na nich. Dodatkowo profile szerzące propagandę są teraz oznaczone tagiem "Russia state-controlled media".

Kontynuujemy również naklejanie etykiet na dodatkowe rosyjskie media państwowe napisał na Twitterze szef polityki bezpieczeństwa Mety, Nathaniel Gleicher.

Przedstawiciele rosyjskiego regulatora telekomunikacyjnego Roskomnadzor wydali tego samego dnia oświadczenie w sprawie ograniczenia reklam rosyjskich serwisów informacyjnych na Facebooku, stwierdzając, że na popularny portal społecznościowy zostaną nałożone ograniczenia odwetowe.

Reklamy propagandowych rosyjskich stron nie są również wyświetlane na Twitterze.

W zaistniałej sytuacji warto jednak dodać, że najpopularniejszym serwisem społecznościowym w Rosji jest vKontakte. Bardzo popularny jest także Telegram.

Autor
Damian Olszewski
AD PLACEHOLDER

Blitz

AD PLACEHOLDER
Made with  by myPolitics Team