myPolitics
Media
Edukacja
Quizy
AD PLACEHOLDER

Cierpienia młodego Banasia i koalicja 276 kłótni ||Przegląd Twittera #5

W tym tygodniu Twitter główną uwagę poświęcił na Krajowy Plan Odbudowy. Nie zabrakło wymierzania sprawiedliwości wobec Prezesa NIK. Oprócz tego tradycyjnie: zaczepki i brutalne podsumowania. A więc jak co sobotę, zapraszam was na piąty już Przegląd Twittera.
Opinia
|
5/1/2021, 08:47 AM
|
Dawid Kuźmiczonek
Cierpienia młodego Banasia i koalicja 276 kłótni ||Przegląd Twittera #5
AD PLACEHOLDER

Krajowy Plan Odbudowy podzielił opozycję?

Paradoksalnie mógł ją jeszcze bardziej scalić. Niegdyś trąbiący o koalicji276 - Borys Budka, zapewniał, że opozycja musi ściśle współpracować i wypracowywać wspólne stanowisko w kluczowych kwestiach. Cały plan koalicji, niestety poległ już na starcie, a obecna sytuacja jest idealnym przykładem, dlaczego tak się stało.

Lewica wywalczyła m.in. budowę 75 tysięcy tanich mieszkań na wynajem. Przyznam szczerze, że w porównaniu z milionem, który chciał zbudować PiS - wygląda to marnie. Jednak na pewno wygląda to lepiej w porównaniu z propozycjami KO, a raczej ich brakiem.

Konfederacja zbiera żniwa. Posłowie ''Konfy'' wyraźnie poczuli krew i ruszyli na podbój prawicowego elektoratu, który nie może przeżyć, że partia Jarosława Kaczyńskiego zasiadła do rozmów z Lewicą.

Trafne podsumowanie Michała Wróblewskiego. Chyba nie o takim wariancie koalicji 276 marzył lider PO - Borys Budka.

Lewica odpowiada na zaczepki kolegów, a może już wrogów z opozycji. Jedno jest pewne, na tej sytuacji korzysta PiS, jego media i oczywiście jego elektorat. Nie zdziwiłbym się, gdyby porozumienie z Lewicą w sprawie KPO, było kolejnym strategicznym posunięciem Kaczyńskiego, który dzięki temu nieco odwrócił uwagę od siebie i swojej partii, a skupił ją na wewnętrznych problemach opozycji.

Premier przed Trybunałem Stanu?

PiS i wszyscy związani z ''dobrą zmianą'' ludzie, muszą mieć się na baczności. Zjednoczona Prawica stała się teraz zakładnikiem prezesa NIK, jednak ten związek wydaję się być nieco bardziej skomplikowany. Jeden fałszywy ruch którejś ze stron sprawi, że będziemy mieli do czynienia z efektem domina.

Użytkownik o nazwie Republic of Poland, nie pozostawił jednak złudzeń, jak potoczy się dalej ta sprawa.

Po tych pogłoskach CBA wkroczyło do mieszkania syna Banasia.

Na odpowiedź Prezesa NIK nie trzeba było długo czekać. Banaś na konferencji prasowej wydał oświadczenie. Padły m.in. zdania takie jak; ''Państwo Policyjne'' czy ''Czasy bolszewickie''

Do akcji wkroczył także Adam Bodnar, który zapowiedział, że należy przyjrzeć się opisywanym przez Prezesa NIK sytuacją.

Jak widać, zaangażowanie się w sprawę przez Rzecznika Praw Obywatelskich nie wszystkim się spodobało.

Przepychanki w sejmie

Iwona Hartwich posłanka KO, we wtorek krzycząc w stronę premiera, zarzucała mu, że kłamie. Później w rozmowie z mediami doprecyzowała, że chodzi jej o szczepienia osób niepełnosprawnych.

Zachowanie posłanki nie umknęło ''prawej'' stronie Twittera.

Festiwal otwierania

Premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, na konferencji w środę, urządzili istny festiwal luzowania obostrzeń. Mam nadzieję, że panowie przemyśleli każdą z tych decyzji dwukrotnie, a nie na ''hura'' otworzyli wszystko, nie przejmując się dalszą sytuacją.

Największe kontrowersje budzi chyba powrót do szkół.

Poza wszystkim, sensowne czy bezsensowne - jak można ogłaszać powrót dzieci do szkół 29 maja. W sobotę?!Michał KoboskoApril 29, 2021

Monako czy tam Indonezja

Borys Budka chyba po prostu ma za dużo na głowie, a przynajmniej mam taką nadzieję. Szef PO, przypiął do swojego garnituru spinkę z flagą Indonezji lub Monako. Oczywiście - Zapewne miała być to flaga Polski.

Sam Borys Budka temat wpadki przemilczał. Z kolei zauważył, że jeśli by zsumować pp. KO, PL2050 oraz Ludowców, to wtedy opozycja z zapasem prześcignęłaby PiS. Czy aby na pewno?

z Konfederacją to nawet 51%Samuel PereiraApril 28, 2021
3% PSL nie oznacza żadnych mandatów dla tej partii, a w konsekwencji to wzmocnienie PiS.

Ciekawe czy Hołownia lubi fakt, że jest wpisywany przez Was do jakiejś fikcyjnej koalicji.Adam BochApril 28, 2021

Jak trafnie zauważa pan Adam, próg wyborczy w Polsce to 5%, Ludowcy w tym sondażu są de facto poza sejmem.

To oni zaczęli!

Orlen mimo nakazu sądu już teraz prowadzi działania w stosunku do grupy Polska Press. Jakie jest tłumaczenie? - Wy też tak robiliście, a poza tym to każdy ma prawo dobierać sobie współpracowników - w skrócie piszę użytkownik lesmal3. Jednak należy się zastanowić, czy PUBLICZNA telewizja nie powinna zachowywać jakiegoś balansu? Przecież poglądów jest tak wiele, a w Polsce mamy przynajmniej kilkunastu solidnych i rzetelnych dziennikarzy o zróżnicowanych poglądach. Zobaczcie w jak prosty sposób, można byłoby zakończyć spór o TVP. Jednak kończąc ten spór, skończyłoby się jeszcze coś - Prawo i Sprawiedliwość.

Inflacja

W piątek było to jedno z bardziej popularnych haseł. A to dzięki GUS - owi, który właśnie opublikował raport.

Glapiński potrafi!Leszek BalcerowiczApril 30, 2021

Na koniec tego Przeglądu nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wam spokoju i zdrowia w nadchodzącą majówkę. Kolejny przegląd już za tydzień!


Autor
Dawid Kuźmiczonek
Interesuję się; sportem, polityką, historią i wieloma innymi sprawami. Na co dzień gram w siatkówkę i małymi krokami zbliżam się do matury. Znienawidzony centrysta.
AD PLACEHOLDER

Blitz

AD PLACEHOLDER
Made with  by myPolitics Team