myPolitics
Media
Edukacja
Quizy
AD PLACEHOLDER

Polska górą!... - Przegląd Twittera #2

Jak co sobotę... Przegląd Twittera. Tradycyjnie nie brakowało zaczepek, hejtu, ale także trafnych i celnych ripost.
Opinia
|
4/10/2021, 04:57 PM
|
Dawid Kuźmiczonek
Polska górą!... - Przegląd Twittera #2
AD PLACEHOLDER

Prezydent wszystkich Polaków!

Zaskakująco zachował się w Wielkanoc prezydent Andrzej Duda. Zaapelował on bowiem... No właśnie, o co? Najprościej będzie powiedzieć, że zaapelował, aby liderowi Polski2050 nie dokuczać. Przypomnę tylko, że hejt, z którym spotkał się Hołownia, spowodowany był błędem systemu, jaki zafundowała nam partia ''matka'' Andrzeja Dudy.

Hołownia odpowiada. Zarzuca Dudzie m.in. brak patriotyzmu. Jak dla mnie Hołownia; jeden, Duda; zero. Z kolei jeśli macie ochotę poczytać o szczepieniu lidera Polski2050, a jeszcze tego nie zrobiliście, to zapraszam tutaj.

Janusz Cieszyński - Redemption...

Ale za nim to  -  To ja muszę posypać głowę popiołem, bowiem ta informacja miała znaleźć się w poprzednim Przeglądzie Twittera jednak z tego wszystkiego zapomniałem... Podobnie też zapomniano o respiratorach. Janusz Cieszyński niegdyś jedna z twarzy walki z wirusem, od kwietnia wraca na stare śmiecie. Czyżby niedokończone sprawy? Albo bardziej; interesy?

''Polska górą!''

Nieprawdopodobna radość wybuchła na Twitterze zaraz po zwycięskim meczu Huberta Hurkacza. Polak wygrał, a jego sukces docenił nie byle kto, bo Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - Piotr Gliński. W jakże oryginalny sposób minister podkreśli potęgę narodu Polskiego...

Na odpowiedź od twitterowiczów, minister nie musiał długo czekać.

Odszedł Krzysztof Krawczyk...

Bardzo długo rozmyślałem czy właściwe jest umieszczanie tutaj tego faktu. Ta przykra i bolesna informacja została zwyczajnie wykorzystana przez niektóre osoby. Najbardziej boli mnie jednak to, że nawet w tak przykry dzień, Prezydent RP Andrzej Duda nie omieszkał od dzielenia Polaków... Tym razem na starszych i młodszych, poprzednio na homoseksualnych i heteroseksualnych. - Co będzie dalej panie Prezydencie?

Oprócz tego martwi mnie fakt, że znani ze swojego ''samodzielnego'' myślenia ludzie, wykorzystują fakt śmierci wielkiego muzyka, do kampanii anty - szczepionkowej (anty - covidowej) Kilka godzin po informacji o śmierci muzyka, rzuciło mi się w oczy trafne i dobitnie szczere podsumowanie Krzysztofa Stanowskiego.

No cóż... nie pozostaje nic innego jak życzyć z tego miejsca najbliższym pana Krzysztofa mnóstwo sił w tym trudnym czasie.

CPK w dalszym ciągu wywołuję kontrowersje.

Nie ma tygodnia, żeby Marcin Horała (PiS) nie odpowiadał na zarzuty dot. budowy Centralnego Portu Komunikacyjny. Tym razem argumentem posła PiS, są działania Joe Bidena w USA.

Do tego mogę dodać fragment wywiadu, na który powołał się poseł Horała

– Plan prezydenta Bidena jest tym, na co ten naród czekał. - Czytamy w serwisie.

Jak to się ma więc do Polskiego narodu. Otóż jeszcze 2018 r. aż 64% Warszawiaków było przeciwnych budowie CPK. Natomiast w 2020 r. pomysł Rafała Trzaskowskiego, aby 10 mld złotych zamiast na budowę portu, przeznaczyć dla osób tracących pracę poparło 67 % Polaków... ale tych głosujących na PiS. W takim razie nie chcę tego naród, nie chcą tego wyborcy... - To, kto chcę?

Rzeszów - Miasto szczepień

Mnie nie pozostaję nic innego jak pochwalić województwo Podkarpacie i naiwnie zapytać jak tak zawrotne tempo wprowadzić w całej Polsce. Ot i cała filozofia. Mimo to na Twitterze nie sposób odpędzić się od tematu szczepień na południu Polski.

Sędzia trybunału konstytucyjnego - Krystyna Pawłowicz, postanowiła dać upust swoim emocją. Najpierw napisała dotkliwy wpis, uderzający w 10-letnie dziecko, później jednak pod presją opinii publicznej go usunęła.

Najbardziej podoba mi się podsumowanie pana Jarosława. PiS obsadzając swoją ''byłą'' działaczkę, totalnie upokorzył i zhańbił Trybunał Konstytucyjny. Ktoś powie - Nie pierwszy, nie ostatni raz... Zgadza się, ale ile jeszcze będziemy mu na to pozwalać?

Niestety to nie koniec tej przykrej historii. Wpis Pawłowicz spodobał się także Rzecznikowi Praw Dziecka.

Opozycja działa, a posłanka Barbara Nowacka domaga się od Andrzeja Dudy kary dla Krystyny Pawłowicz. Pani Krystyna ostatecznie przeprosiła za swoje zachowanie i wyraziła skruchę. Mimo to niektórzy nadal uważają, że Pawłowicz postąpiła słusznie.

Andrzej Duda w tym Przeglądzie Twittera kreuję się na gwiazdę.

Zdecydowanie za dużo jest tutaj prezydenta. Nie oszukujmy się - Przegląd Twitter'a to raczej mało ekskluzywne miejsce dla naszej ''głowy'' państwa. Ale cóż... Prezydent nie daję mi wyjścia, a na Twitterze jego ''twórczość'' czai się na mnie na każdym kroku.

Tym razem Prezydent RP rozmawiał przez nie podłączony telefon z królem Jordanii, co szybko wychwycili twitterowicze. Korzystając z szumu wokół Dudy, do sprawy włączyła się Nowacka, która trafnie zauważyła, że Prezydent pojawia się po dość długiej nieaktywności.

Program prodemograficzny...

Niestety, w Polsce nie rodzi się więcej dzieci, a wręcz przeciwnie. To może, chociaż program 500+ przynosi konkretne efekty finansowe?  Jak informuję nas były minister gospodarki w rządzie PO-PSL; Janusz Piechociński - No niekoniecznie.

11. rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia jedenaście lat temu w drodze na uroczystości do Katynia, w wyniku katastrofy samolotu TU-154 życie straciło 96 osób w tym Prezydent RP - Lech Kaczyński i jego żona Maria. Na pokładzie samolotu znajdował się także ostatni Prezydent Polski na uchodźstwie - Ryszard Kaczorowski.

Premier Mateusz Morawiecki, wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz marszałek Sejmu Elżbieta Witek, a także przedstawiciele rządu oraz prezydenta uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej.#PAPInformacjehttps://t.co/DfASoaGZdPApril 10, 2021

I to by było na tyle w tym Przeglądzie. Do zobaczenia za tydzień.

Źródła//

  • Twitter
Autor
Dawid Kuźmiczonek
Interesuję się; sportem, polityką, historią i wieloma innymi sprawami. Na co dzień gram w siatkówkę i małymi krokami zbliżam się do matury. Znienawidzony centrysta.
AD PLACEHOLDER

Blitz

AD PLACEHOLDER
Made with  by myPolitics Team